İş Bul – İş Arama Motoru

  Tanıtım    13 Mart 2015
1 Yorum

İş arayan adaya iş, eleman arayan işverene eleman bulma konusunda çözümler üreten İş bul, insan kaynakları noktasındaki tüm ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen en kapsamlı kariyer sitesidir. İşsizliğin büyük bir problem olduğu günümüzde, iş arayan adaylar iş arama yöntemi olarak genellikle kariyer sitelerini tercih etmektedirler.

Eleman ilanı veren işverenlerin iş bulma sitelerinde yayınladıkları iş ilanları birçok aday tarafından başvuru almakta ve böylelikle iş arama süreci daha aktif ve hızlı şekilde ilerlemektedir.

Günümüzde birçok kişinin yaşadığı işsizlik sorununa çözüm üretmek amacıyla hizmet veren İş Bul, binlerce güncel iş ilanıyla, iş arayan adaylara iş bulma olanağı sağlamaktadır.

İş arama yöntemleri arasında yer alan gazete ilanları da bazı adaylar tarafından takip edilmektedir. Fakat iş ilanlarını takip etmenin en kolay yolu, internet ortamında iş bulma siteleri aracılığıyla iş başvurusu yapmaktır. Böylelikle iş arayan aday daha hızlı şekilde aradığı pozisyona en uygun iş ilanını takip edebilecek ve başvuru yapabilecektir.

İş Bul, iş ve eleman arayan kişilerin ihtiyaçlarına yönelik sunduğu olanaklarla birlikte, kariyer planlaması da yapmaktadır. İnsan kaynakları noktasındaki tüm ihtiyaçlara kalıcı çözüm üretmeyi amaçlayan İş Bul, işverenlerin aradığı elemana, iş arayanların da aradıkları işe kavuşması için aracılık yapmaktadır.

İş Bul, detaylı iş arama bölümünü kullanan adaylar, aradıkları pozisyonda ve kriterlerde yayınlanan iş ilanlarını kolaylıkla görebiliyor. İş bulma konusunda sıkıntı çekilmesinin nedenlerinden biri, iş başvurusu yapan adayların uzmanlık alanlarında iş bulamadıkları takdirde farklı alanlara başvuru yapmaları gelmektedir. İş arama süreci, doğru yöntemler kullanılarak planlanması gereken bir süreçtir. İş arama yöntemleri içinde en fazla tercih edilen yöntem kariyer siteleri aracılığıyla başvuru yapmaktır. İş başvurusu yapacak adayların öncelikle nitelikli bir özgeçmişe sahip olmaları gerekmektedir.

 Özgeçmiş iş başvurularında en önemli unsurdur.

İş arayan adayların özgeçmişlerini titizlikle doldurarak iş başvurusu yapması daha fazla geri dönüş almalarını sağlayacaktır.

İş Bul, kullanım kolaylığı, iş ilanı çeşitliliği ve insan kaynakları noktasındaki yönlendirmeleriyle iş arayan aday ve eleman ilanı vermek isteyen işverene birçok olanak sunmaktadır.

İnternet kullanımının arttığı günümüzde, bilgisayar ortamında iş aramak, eleman ilanı vermek oldukça kolay ve zamandan tasarruf sağlayan bir yöntemdir. İş ilanlarına yapılan başvurular incelendiğinde, bazı adayların uzmanlık alanlarıyla ilgili olmayan iş ilanlarına başvuru yaptıkları görülmektedir. İşverenler bu tür başvuruları değerlendirmemektedir. İş ararken adayın bu tür hatalar yapmaması gerekir. Kariyer planlaması konusunda iş arayan adaylara yol gösterici nitelikte olan İş Bul rehber bölümünde iş arama sürecinde dikkat edilmesi gereken unsurlara değinilmiş makaleler yayınlanmaktadır.

İş Bul, iş dünyası ile ilgili tüm yenilik ve gelişmeleri takip ederek, insan kaynakları noktasında güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışıyla hizmet veren kapsamlı bir insan kaynakları sitesidir.

Siteye gitmek için tıklayın: http://www.isbul.com.tr/


Etiketler : , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

  • oğuzhan karakiliç

    işsizlere güzel bir çözüm tavsiye ederim.