Android

PhotoMath Android Uygulaması

  Android    17 Mart 2015
3 Yorum

Android gün geçtikçe gelişiyor ve günlük hayatımızı daha da kolaylaştırıyor. Daha önceden ismini duyduğum fakat denemediğim bir uygulama vardı. Uygulamanın adı PhotoMath . Uygulama matematik sorularını çözebiliyor. Tabi ki her soruyu değil . PhotoMath‘ı kamera kullanan hesap makinesi olarak tanımlayabiliriz.

Uygulama şimdilik temel aritmetik, kesirler, ondalık sayılar, lineer denklemler ve logaritmalar gibi çeşitli fonksiyonları çözebiliyor. Ve uygulama sürekli geliştirerek çözebildiği soru çeşitleri arttırılmaya çalışılıyor.  Uygulama maalesef sadece kitaptaki sorularda işe yarıyor yani kendi elinizle yazdığınız bir soruyu çözemez.

Uygulamanın kamera ile çalışması kullanımı kolaylaştırıyor. Sadece uygulamayı açıp kamerayı soruya tuttuğunuzda soruyu çözüyor. Ayrıca uygulama son sonuçları kaydediyor. Bu da güzel bir özellik. Uygulamanın önümüzdeki ayda daha da gelişeceğini düşünüyorum. El yazısını bile algılayabilir belki. Uygulama ücretsiz ve android , ios ve windows phone sistemlerini destekliyor. Bu konuda sadece android versiyonunu paylaşacağım diğer versiyonları googledan kolayca bulabilirsiniz.

PhotoMath Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayın


Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

  • oğuzhan karakılıç

    ulan önceden hep diyodum akıllı telefonda benden akıllımı diyodum benden akıllı çıktı.

  • Bilal Kızıl

    Dediğin gibi ismail teknoloji gün geçtikçe gelişiyor bunun önünü kesemeyiz yakında herkesin elinde akıllı telefonlar olmaya başlıcak

  • Asosyal Manyak

    Matematik Sınavına Bunla Girmeyi Planlıyorum :)