Renkli Dünyanın Kapısını Aralayın

  Tanıtım    19 Eylül 2014
Yorum Yok

Ülkemizde 9 ulusal kanalda yaklaşık olarak 45 dizi yayınlanıyor. Bu sayının ortaya çıkardığı 1 milyar TL.’lik ekonomik payı bir yana, dizi oyuncularının dudak uçuklatan bölüm başı ücretleri ve bu renkli dünyanın magazinsel yanı da birçok gencin hayallerini süslüyor. Hal böyle olunca da çoğu gencin kafasında ‘’nasıl oyuncu olunur?’’ sorusu oluşuyor ve oyuncu olabilmek için çeşitli yollara başvurmaya başlıyorlar. Elbette bu yolların başında konservatuar eğitimi almak geliyor, ancak maalesef fazlasıyla zor olan ve zaten sınırlı sayıda kişinin girebildiği konservatuarlarda eğitim görmenin de günümüzde ne kadar zor olduğu ortadadır. İşte bu nedenle çoğu gencimiz oyunculuk eğitimi alabilecekleri kurslara ve eğitim kurumlarına yönelmeye başlamıştır.

Televizyon ve sinema sektöründe meydana gelen hareketlilik, sektörel bir ihtiyacı da beraberinde getirdi. Ancak oyunculuğun ilk şartı olan yetenek, maalesef çoğu oyuncu adayında olmadığından eğitimli kişilere olan ihtiyaç da çığ gibi büyümeye başlamıştır. Bu kadar çok oyuncu adayı varken hala oyuncu eksikliği yaşayan bu sektör, yeni yüzlerin piyasaya girmesine de bir hayli aç durumda. Sektöre yeni yüzlerin kazandırılmasını ise cast ajansları sağlıyor. Yeni yüzler arayan yapımcıların çalışmayı tercih ettiği cast ajansları, figüranların da dahil olduğu tüm oyuncu ihtiyacının karşılanmasını sağlıyor. Ancak bu noktada oyuncu adaylarının dikkat etmesi gereken şey, güvenilir bir ajansa kayıt olmaktan geçiyor. Çünkü güvenilir bir cast ajansı ve özenli bir oyunculuk eğitimi ile sektördeki tüm yeni projelerden haberdar olabilirsiniz ve oyuncu seçimlerine katılarak kendi şansınızı kendiniz yaratabilirsiniz.

Yaklaşık olarak 10 yıl önce kurulan ve Türkiye’nin ilk cast ajansı olan Tümay Özokur Casting, oyunculuk eğitimi almak isteyen oyuncu adaylarının olduğu kadar, genç ve eğitimli oyuncular tarafından da tercih edilen prestijli bir ajans olarak sektördeki liderliğini korumaya devam ediyor. Uçsuz bucaksız bir yol olan oyunculuk, kendinizi eğitmeniz ve kaliteli bir cast ajansı ile çalışmanız dahilinde sizi hayallerinizdeki yaşama kavuşturacaktır. Bunun için yapmanız gereken tek şey, çalışmak ve her zaman daha çok çalışmaktır.


Etiketler : , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar