SGK Sorgulama ve Trafik Cezası Sorgulama

  Tanıtım    3 Şubat 2015
Yorum Yok

SGK Sorgulama

sgk-icra-takibine-hiz-verdi-3345195_7164_o  SGK sorgulama, TC kimlik numaranız aracılığı ile SGK sorgulama ile ilgili olan tüm işlemlerinizi yapabileceğiniz bir platformdur. SGK’nın kendi sayfasından bu hizmet, yeni düzenlemeler ile e-devlet bünyesinde toplanarak kişiye özel ve erişilebilir hale getirilmiştir.

SGK sorgulama ile ister cep telefonunuzdan, ister tabletinizden isterseniz de masaüstü bilgisayarınızdan bu sorgulamayı çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. SGK sorgulama ile yapabileceklerinizi şu şekilde sıralayabiliriz:

Kaç gün sigortam kalmış, hizmet dökümanı görüntüleme, SGK prim sorgulama, SGK prim gün sayısı, Emeklilik aylık bilgisi, Tescil kaydı tespiti, GSS prim sorgulama, 4C bilgileri gibi birçok konuda bilgi alabilirsiniz. SGK sorgulama için e-devlet uygulamasına geçilmelidir bunu SSK sorgulama ve SGK sorgulama adı altında 4 farklı biçimde yapabilirsiniz.

  • E-devlet aracılığı ile SGK sorgulama
  • Mobil imza aracılığı ile SGK sorgulama
  • C kimlik numaranızla SGK sorgulama
  • E-imza ile SGK sorgulama

E-SGK kapsamında yer alan ve SGK sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde mobil sgk sorgulama uygulamasını indirerek daha kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Trafik Cezası Sorgulama

Trafik cezaları çoğu zaman bizleri muallakta bırakan konulardan bir tanesidir. Örneğin radardan ceza alıp almadığınızı o an öğrenmenin tek yolu sanal platform üzerinde trafik cezası sorgulama işlemi olarak gösterilebilir. Bunun bir diğer yöntemi olan Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube sorgusu daha fazla zaman aldığı için birçok kullanıcı bunu tercih etmemektedir.

Trafik cezası sorgulama, plakanıza ait herhangi bir cezanın var olup olmadığını öğrenmeniz amacıyla hizmet verene bir uygulamadır. T.C kimlik numaranız ve araç plakanızla trafik cezası sorgulama işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi, vergi kimlik numaranız ve araç plakanızla da trafik cezası sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Trafik cezası sorgulama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken plakanın ayrık olarak değil bitişik olarak yazılmasıdır. (34XX34) Eğer özel bir plaka sahibi iseniz bunu özel plaka yazan kısımda belirtilmesi gerekir.

Trafik cezası sorgulama uygulaması ile birlikte artık kafanızda soru işareti oluşturan acaba kırmızı ışığa yakalandım mı veya radara yakalandım mı gibi sorulara, trafik ceza sorgulaması ile son verebilirsiniz.


Etiketler : , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar