Windows 10’a Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır ?

  Bilgisayar    30 Temmuz 2015
8 Yorum

Bildiğiniz gibi Windows 10 kısa bir süre önce çıktı. Bugün Facebook’ta Windows 10‘u öven kişiler gördüm. Merak edip bende yükseltme yaptım ve bu yazıyı yazmadan 1 saat önce yükleme bitti. Şuan sorunsuz kullanıyorum.  Eğer siz de Windows 10’a geçmek istiyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okumalısınız.

Öncelikle Windows 10‘a geçmek ücretsiz. Önceden rezerve alanlar ücretsiz yükseltebiliyor fakat ben rezerve almadığım halde ücretsiz yükseldi. Bu ücretsiz yükseltme 1 yıllık bir durum. Eğer önceden rezerve aldıysanız bilgisayarınıza güncelleştirme olarak geliyor. Eğer rezerve almadıysanız ve ya güncelleştirme size ulaşmadıysa manuel olarak yükleme yapabilirsiniz. Konunun en altında indirme linkini size sunacağım. Eğer bu konuda paylaştığım yöntemle Windows 10’a geçerseniz dosya kaybetmiyorsunuz. Yani programlarınız falan her şey aynı kalıyor. Bu da güzel yanı.

Aşağıdaki linkten 32 bit ya da 64 bit hangisi size uygunsa indirin ve sonrasında sizden istenilen adımları yapın. Zaten 2-3 kez ilerle diyorsunuz kalan bütün işlemleri otomatik yapıyor. Bu işlemlerin süresi bilgisayarınızın hızına göre değişiyor.


Etiketler : , , , , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

 • Mert D.

  Dostum peki bu crack’li windowslarda işe yarıyormu ?

  • İsmail Cem

   Evet bende sorun çıkmadı. Crackli win7 benim bilgisayar.

   • Mert D.

    Dostum kurdum ve gayet stabil bir şekilde kullanıyorum.Sitende gerçekten çok hoş bilgiler bulunuyor. Başarılarının devamını dilerim. İyi günler :)

    • İsmail Cem

     Güzel yorumun için teşekkür ederim .

 • Şerif Yur

  Konuya geç kaldım belki ama yine de sormak istiyorum. Programlarda uyumluluk sorunları çıkan oluyor mu ? Uyumluluk için ekstra bir şeyler yapmak gerekiyor mu?

  • İsmail Cem

   Bende bir sorun olmadı fakat bazılarında ses gelmiyor gibi sorunlar çıkmış. Ama ben bunların çözümü vardır diye düşünüyorum. Sorun çıkaracağını sanmıyorum yani.

 • Şerif Yur

  Anladım. Teşekkürler :)

 • Mehmet Yılmaz

  Sadece Microsoft Edge için bir bilgisayara kurabilirim, herkes çok övüyor :)