WordPress Comment Quiz Eklentisi

  Wordpress    22 Şubat 2015
6 Yorum

Dün Baran Somaklı‘ya akismet kullanmasına rağmen spam yorumlar gelmiş. Admin panelime girdiğimde bana da geldiğini fark ettim. Sanırım akismete takılmadan geçmenin yolunu bulmuşlar. Bu yüzden geçen sene Salih Toy‘un bana önerdiği bir eklentiyi bugün paylaşıyorum. Kısaca eklentiyi tanıtayım.

Wordpress-haber botu

Eklenti yorum formunuza bir soru ekliyor. Bu soruyu siz belirliyorsunuz . Yani doğru cevabı yazmadan yorum yapamıyor kimse. Bence akismete göre kat kat iyi çünkü spam yorumların geçme ihtimali neredeyse sıfıra iniyor ve yorumlar siteye hiç gelmediğinden veritabanında yer kaplamıyor. Akismette spam yorumlar birikirse sitenizin zararına olur. Eklentinin kurulumu gayet basit eklentiyi sitenize yüklüyorsunuz aktif ediyorsunuz ve eklenti eklenmiş oluyor.

eklentiayar

Eklentiyi İndirmek İçin Tıklayın


Etiketler : , , , , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

 • iso

  yoo oluyo gereksiz

  • İsmail Cem

   Kimsin sen ? :)

 • Salih Toy

  Çok faydalı bir eklenti paylaşmana sevindim :) Konu ile ilgili ek bir bilgi de ben eklemek istiyorum. Eklenti yorum şablonuna otomatik ekleniyor. Bunda bir sıkıntı yok. Fakat yorum alanını CSS ile süsleyen arkadaşlar için bu eklenti biraz üzünü olmakta. Çünkü eklentinin oluşturduğu form CSS’nin dışında kalıyor. O yüzden tagını kullanarak yada form içine id=”” yazarak özelleştirebilirler. :)

  • İsmail Cem

   Bilgilendirdiğin için teşekkürler Salih. Eklentiyi önerdiğin için tekrardan teşekkürler.

 • Tayfun Güler

  Kendi blogumda akismetle beraber kullanıyorum.Çok sağlam bence.Soruları hemen hemen çözemiyolar

  • İsmail Cem

   Bunu kullandığınızda akismete gerek kalmıyor. Teşekkürler yorum için.