WordPress Gravatar Alt Etiket Eklemek

  Wordpress    13 Ocak 2015
4 Yorum

Merhaba arkadaşlar bugün daha önce çok arayıpta bulamadığım bir sorunun çözümünü anlatacağım. Çoğu kişi wmaracı seo analiz aracını kullanmıştır. Tam olarak olmasa da sitemizde bulunan seo hatalarını bize gösteriyor.  Bu hataları kapatırsak sitemize yararı dokunabilir. Benim sitemde şuan 0 hata gözüküyor. Genel olarak hataları internette araştırarak ya da çevrenizdeki webmasterlardan yardım alarak çözebilirsiniz.

Seo analiz sisteminin kontrol ettiği şeylerden biri de alt etiketi bulunmayan resimler. Seo açısından her resmin alt etiketi olması gerekiyor. WordPress sisteminde gravatar bu analizde hata çıkarıyor. Çünkü gravatar alt etiket bulundurmuyor. Aşağıdaki resme bakarak hatayı görebilirsiniz.

gravatar

Aşağıdaki kodu temanızın functions.php dosyasında <?php kodunun altına ekleyin. Sorun düzelecektir. Sorularınızı yorum atarak sorabilirsiniz.

function replace_content($text)
{
$alt = get_comment_author($id_or_email);
$text = str_replace('alt=\'\'', 'alt=\''.$alt.'\'',$text);
return $text;
}
add_filter('get_avatar','replace_content');

Etiketler : , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

 • Murat Dinç

  Bende farklı bir yöntem ile Codex Murat DİNÇ’de anlatmıştım ancak bu şekilde değildi, doğrudan gavatar’ın kullanıldığı alana alt ve title eklemek ile ilgiliydi, fonsiyon olarak olması çok fazla gavatar kullananlar için daha yararlı olur.

 • Anıl Şenyurt

  Gravatar’ın alt etiket bulundurmaması çok kötü bir şeydi. Ama artık geride kaldı. Çok kolay bir şekilde üstesinden gelinebiliyormuş. Ayrıca ben blogumdaki çoğu resme alt etiketi eklememişim. Bu resimlere toplu bir kerette alt etiketi eklemek mümkün müdür acaba?

  • İsmail Cem

   Blogger kullanıyorsunuz sanırım. Bu yazı işinize yarayacaktır. : http://goo.gl/WzzHI6

 • Hayri Kırşan

  Özellikle seo puanı açısından çok işe yarayacaktır çünkü seo resimlerin alt etiketine dikkat eder ve eğer hepsinde etiket yoksa puanınızı düşürür . Bu nedenle çok güzel bir paylaşım