Google Algoritma Değiştiriyor - Ismail Karakurt
Duyuru:

Temada güncellemeler yapılıyor. Az kaldı güncelliyorum...

 • İsmail Cem
 • 1 Okunma
 • 11 March 2015
 • 2
 •  

Google Algoritma Değiştiriyor

Geçtiğimiz günlerde Google sıralama ölçütünün değişeceğini söyledi. Google kurulduğu zamandan beri (1998) ilk defa böyle büyük bir değişikliğe gidecek. Google normalde güvenilir siteleri insanların huzuruna çıkarmaya çalışıyordu fakat artık bu değişecek.

Google’ın yeni kriteri doğru bilgi. Yani Google sıralamayı doğru bilgiyi arama yönünde yapacak. Doğru bilgi paylaşan siteler diğer sitelere göre daha üst sıralarda olacak. Kısacası artık sitenizin popüler olması çok tıklanması önemsiz. Sıralamayı doğru bilgi belirleyeceği için artık sitelerimiz için doğru bilgi paylaşmak gerçekten önemli.

Google paylaşılan bilgilerin doğru olup olmadığını 2.8 milyar bilgi bulunduran Bilgi Kasası’nı kullanarak tespit edecek. Google eğer bu güncellemeyi yaparsa ve üstüne de mobil uyumlu sitelerin ön plana geleceği güncelleme gelirse sıralamalarda gerçekten ciddi anlamda değişiklikler olacaktır.

YORUM YAP


BU YAZIYA 2 YORUM YAPILMIŞ

  Metin2 Hileleri 11 March 2015 - 18:50

  Google Doğru Bir Adım Atmış Ve Doğru Bir Karar Almış Hepimize Hayırlı Olsun. Yazınız İçin Teşekkürler.

  Tayfun Güler 16 March 2015 - 17:47

  Bence bu sefer Google iyi yaptı.Güvenilirlik önemli ama diğer sitelerinde eski sahiplerinden doğabilecek cezalar yeni sahiplerine haksızlık olabilir.