Duyuru:

Temada güncellemeler yapılıyor. Az kaldı güncelliyorum...

  • İsmail Cem
  • 0 Okunma
  • 14 Kasım 2016
  • 0
  •  

Iphone 8 Kablosuz Şarj Özelliği Geliyor Mu ?

iphone-8-scroll-com_-tr_-1

İphone serisinin belkide en büyük sorunlarından biri de şarj’dır. Özellikle gündelik hayatta gün içerisinde birden şarjınızın bitmesi sizi önemli sorunlarla baş başa bırakabilir. Yıllardır hem android hemde ios kısmında bu şarj konusundan çözümler bekledik. Özellikle hızlı şarj, kablosuz şarj gibi konular bizi oldukça heyecanlandırdı, Iphone’nun bu konudaki geliştirmeleride yine şarj problemi üzerine.

Özellikle son serisindeki “s” modelini atlaması ve 10.Yılına özel bir iphone bir iphone çıkarması Apple firması için beklenen kehanetler arasında. İphone 8 modeliyle birlikte ise daha önce hiç bir akıllı telefonunda bulunmayan özellikleri getirmesi muhtemel bir hal aldı. Kablosuz şarj özelliği ise yeni iphone ile birlikte gelecek olan özellikler arasında, Bu özellik wifi ile şarj etmenin rahatlığını tüm Apple fanlarına sunacak.

İphone’un üreticisi konumundaki çinli Foxconn firması bir süredir kablosuz şarj geliştirmeleri üzerinde duruyor. Yeni gelecek olan iphone 8 modelinin beklenen özellikleri arasında olan kablosuz şarj özelliği, Yaklaşık 4,5 metre yukarıdan şarj edeceği yönünde iddaalar mevcut.

Bu akıl almaz teknolojiyi geliştiren firma ise Energous, Firma özellikle Samsung,Apple gibi firmalara bu teknoloji ile alakalı birçok çalışma sunmuş durumda,Energous‘un kısa bir süre önce Dialog Semiconductor’dan 10 milyon dolar’lık bir yatırım aldığı bilinenler arasında. Bu yatırımın ise %80’i Apple tarafından yapılmış. Bütün bu iddaların dolaştığı şu günlerde Apple’ın nasıl bir İphone modelini sunacağı ise hala merak konusu.

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ