PhotoMath Android Uygulaması - Ismail Karakurt
Duyuru:

Temada güncellemeler yapılıyor. Az kaldı güncelliyorum...

 • İsmail Cem
 • 1 Okunma
 • 17 March 2015
 • 3
 •  

PhotoMath Android Uygulaması

Android gün geçtikçe gelişiyor ve günlük hayatımızı daha da kolaylaştırıyor. Daha önceden ismini duyduğum fakat denemediğim bir uygulama vardı. Uygulamanın adı PhotoMath . Uygulama matematik sorularını çözebiliyor. Tabi ki her soruyu değil . PhotoMath‘ı kamera kullanan hesap makinesi olarak tanımlayabiliriz.

Uygulama şimdilik temel aritmetik, kesirler, ondalık sayılar, lineer denklemler ve logaritmalar gibi çeşitli fonksiyonları çözebiliyor. Ve uygulama sürekli geliştirerek çözebildiği soru çeşitleri arttırılmaya çalışılıyor.  Uygulama maalesef sadece kitaptaki sorularda işe yarıyor yani kendi elinizle yazdığınız bir soruyu çözemez.

Uygulamanın kamera ile çalışması kullanımı kolaylaştırıyor. Sadece uygulamayı açıp kamerayı soruya tuttuğunuzda soruyu çözüyor. Ayrıca uygulama son sonuçları kaydediyor. Bu da güzel bir özellik. Uygulamanın önümüzdeki ayda daha da gelişeceğini düşünüyorum. El yazısını bile algılayabilir belki. Uygulama ücretsiz ve android , ios ve windows phone sistemlerini destekliyor. Bu konuda sadece android versiyonunu paylaşacağım diğer versiyonları googledan kolayca bulabilirsiniz.

PhotoMath Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayın

YORUM YAP


BU YAZIYA 3 YORUM YAPILMIŞ

  oğuzhan karakılıç 19 March 2015 - 19:14

  ulan önceden hep diyodum akıllı telefonda benden akıllımı diyodum benden akıllı çıktı.

  Bilal Kızıl 15 April 2015 - 19:19

  Dediğin gibi ismail teknoloji gün geçtikçe gelişiyor bunun önünü kesemeyiz yakında herkesin elinde akıllı telefonlar olmaya başlıcak

  Asosyal Manyak 25 April 2015 - 00:57

  Matematik Sınavına Bunla Girmeyi Planlıyorum :)