Duyuru:

Temada güncellemeler yapılıyor. Az kaldı güncelliyorum...

 • İsmail Cem
 • 0 Okunma
 • 23 Ocak 2015
 • 4
 •  

WordPress Fastest Cache Eklentisi

WordPress sitenizi hızlandırmak istiyorsanız bu yazı tam aradığınız yazı. Kendim de kullandığım Wp Fastest Cache eklentisini bugün sizlere tanıtacağım. Eğer sitenizi hızlandırmak istiyorsanız cache eklentisi kullanmalı ve html,css ve js gibi dosyaları küçültmelisiniz. Bunların hepsini tek tıkla yapabilen bir eklenti mevcut.

wp fastest cache

Eklenti Mod_Rewrite yöntemini kullanmaktadır ki bu da en hızlı yöntem.  7 farklı dil desteklemektedir.  Wp-admin’den cache temizliği yapabilirsiniz isterseniz bunu zaman ayarlı da yapabilirsiniz. Her yazı yazdığınızda otomatik olarak cache silinir.

wp fastast cache temizle

Gördüğünüz gibi eklenti hız için ne gerekliyse yapıyor. Benim en sevdiğim yönü kullanımı kolay olması. Bundan önce başka cache eklentileri de kullandım fakat kullanımları çok karmaşık olduğundan yapamadım. Wp Fastest Cache eklentisinin yapımcısı Türk. Türk yazılımcılardan böyle güzel eklentiler görmek gerçekten güzel. Eklentiyi kullanmanızı öneririm, hız seo açısından da önemlidir. Eklentiyi kurduktan sonra google page speed sitesinden hız testi yapabilirsiniz.

indir

YORUM YAP


BU YAZIYA 4 YORUM YAPILMIŞ

  Tayfun Kadir Güler 23 Ocak 2015 - 15:48

  Eklenti ile site hızlandırmak saçma değil mi ?

   İsmail Cem 23 Ocak 2015 - 15:52

   Tam olarak neresi saçma anlayamadım ? Siteyi hızlandırmak için css html ve .js dosyalarını sıkıştırmamız gerek. Ayrıca cache sistemi de gerekli. Bu eklenti bizi onca zahmetten kurtararak hepsini tek başına yapıyor. Ben bunları ayrı ayrı yapmayı denedim fakat eklentideki gibi verimli olmuyor. Eklentiyi yüklemeden ve yükledikten sonra google page speed testi yaparsanız farkı görürsünüz. Yorumunuz için teşekkürler.

  ersin aka 25 Ocak 2015 - 23:50

  Özelliklede benim bloğum için çok faydalı olucak saolun

  Anıl 4 Şubat 2015 - 19:40

  WP’ye geçmeyi düşünüyordum yararlı bir eklenti paylaşımı olmuş. Sağolun