Google Algoritma Değiştiriyor

  Webmaster    11 Mart 2015
2 Yorum

Geçtiğimiz günlerde Google sıralama ölçütünün değişeceğini söyledi. Google kurulduğu zamandan beri (1998) ilk defa böyle büyük bir değişikliğe gidecek. Google normalde güvenilir siteleri insanların huzuruna çıkarmaya çalışıyordu fakat artık bu değişecek.

Google’ın yeni kriteri doğru bilgi. Yani Google sıralamayı doğru bilgiyi arama yönünde yapacak. Doğru bilgi paylaşan siteler diğer sitelere göre daha üst sıralarda olacak. Kısacası artık sitenizin popüler olması çok tıklanması önemsiz. Sıralamayı doğru bilgi belirleyeceği için artık sitelerimiz için doğru bilgi paylaşmak gerçekten önemli.

Google paylaşılan bilgilerin doğru olup olmadığını 2.8 milyar bilgi bulunduran Bilgi Kasası’nı kullanarak tespit edecek. Google eğer bu güncellemeyi yaparsa ve üstüne de mobil uyumlu sitelerin ön plana geleceği güncelleme gelirse sıralamalarda gerçekten ciddi anlamda değişiklikler olacaktır.


Etiketler : , , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

  • Metin2 Hileleri

    Google Doğru Bir Adım Atmış Ve Doğru Bir Karar Almış Hepimize Hayırlı Olsun. Yazınız İçin Teşekkürler.

  • Tayfun Güler

    Bence bu sefer Google iyi yaptı.Güvenilirlik önemli ama diğer sitelerinde eski sahiplerinden doğabilecek cezalar yeni sahiplerine haksızlık olabilir.